Nasze Przedszkole od wielu lat współpracuje ze środowiskiem lokalnym.

Dzieci i Rodzice aktywnie uczestniczą w akcjach charytatywnych:

• "Góra Grosza"
  • "Akcja Psiak"
  • "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"
  • "Zdążyć z pomocą"
  • "Nakręć się na pomaganie"
  • "Mam marzenie"
  • "Zaczytani"

Nawiązaliśmy również współpracę z Telewizją Lublin oraz Radiem Lublin S.A., których gościliśmy w Naszym Przedszkolu kilkakrotnie. Przeprowadzone wywiady, rozmowy z dziećmi i wychowawczyniami posłużyły do zrealizowania wielu audycji emitowanych na antenie radiowej, jak i telewizyjnej.

Poznając ciekawe zawody, odwiedzaliśmy Straż Pożarną, gościliśmy Policjatów z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji.

W ramach współpracy z  Domem Kultury "ABC" dzieci brały udział w licznych konkursach (plastycznych, recytatorskich ).

Od wielu lat współpracujemy z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną  Nr  6  z  ZESPOŁU PORADNI  nr  3  w  Lublinie.    W ramach wspólpracy prowadzimy zajęcia otwarte z udziałem specjalistów, a psycholog, pedagog i logopeda służą pomocą podczas konsultacji indywidualnych na terenie Naszego Przedszkola.

Dzięki współpracy z Fundacją "Misja Dzieciom" w Lublinie wzbogacamy proces edukacyjno - wychowawczy organizując na terenie Przedszkola zajęcia artystyczne i koncerty muzyczne.

Współpraca z Wyższą Szkołą Pedagogiczną, Akademią Medyczną  i UMCS w Lublinie pozwala na rozszerzenie zakresu współpracy  dając tym samym praktyczne przygotowanie absolwentom do przyszłej pracy pedagogicznej, medycznej i dietetycznej.

Współpraca ze Szkołami Muzycznymi z terenu Miasta Lublin - wymiana doświadczeń, wspólne spotkania, koncerty dla dzieci - "Dzieci - dzieciom".